kudlate_serce@wp.pl

tel. 608 850 957

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Przemyśla.

W naszym schronisku mamy obecnie pod opieką ponad 200 zwierząt. Pełna miska, w miarę przestronny boks, codzienna możliwość wybiegania się po sektorze czy weekendowego spaceru z którymś z wolontariuszy to zdecydowanie za mało dla tych wrażliwych istot. Codziennie spogląda na nas dwieście par tęsknych oczu zwierząt, w większości pamiętających, że jeszcze niedawno miały dom i opiekuna, stanowiły część jakiejś rodziny, ktoś zapewniał im towarzystwo, głaskał, bawił się, wyprowadzał na spacery, po prostu był. Wiele z tych oczu jest też smutnych i przerażonych ponieważ nigdy dobrego domu nie miały. Trafiły do nas wygłodzone, skatowane, chore, odebrane ludziom, którzy w swym okrucieństwie i bezmyślności wypaczyli definicję istoty rozumnej i mimo milionów lat ewolucji i tysięcy lat rozwoju cywilizacji udowadniają jak zdegenerowanym i niedoskonałym jesteśmy gatunkiem. Bez względu na to czy te zwierzaki rzeczywiście do tej pory zaznały ciepła i miłości czy ktoś się nad nimi znęcał, każde z nich zostało skrzywdzone przez człowieka, który porzucił je jak niepotrzebną rzecz. Naszą misją jest nie tylko zapewnienie jak najlepszych warunków pobytu zwierząt w schronisku ale również poszukiwanie dla nich nowego domu.

Niekiedy trafiające do nas psy i koty są ofiarami wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką po mieście czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Dla tych, które potrzebują fachowej pomocy weterynaryjnej, znajdujemy ją w kilku przemyskich lecznicach, gdzie nasze psy i koty są leczone, sterylizowane, szczepione, odrobaczane i odpchlane. Zwierzęta po zabiegach trafiają do schroniskowej izolatki mieszczącej się w budynku, natomiast nowo przyjęte zamieszkują w boksach kwarantanny, gdzie przez kolejne 14 dni oczekują na swoich poprzednich właścicieli. Każdy z naszych psów ma swoją budę w boksach skąd mają dostęp do ogrodzonych wybiegów. Koty natomiast zamieszkują budynek, w którym mają możliwość całodobowego korzystania z kociego wybiegu.

Pomagają nam osoby prywatne, fundacje, stowarzyszenia oraz inne instytucje – ludzie, którzy nie są obojętni na los bezdomnych zwierząt. Dzięki nim wielu naszych podopiecznych znalazło wspaniałe domy, a dla tych, którzy mieszkają w schronisku, pojawiła się na powyższe większa szansa.

My, pracownicy schroniska, wciąż pozostajemy pełni nadziei, że nadejdzie czas, gdy los cierpiących zwierząt przestanie być postrzegany przez społeczeństwo z obojętnością, a wśród nas pojawiać się będzie coraz więcej ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i skorych do niesienia pomocy naszym mniejszym braciom.

 

Schroniskowym podopiecznym pomoc okazywać można na różne sposoby. Poczynając od zapewnienia domu, przez wolontariat, do pomocy finansowej oraz rzeczowej. W schronisku zawsze bardzo przydatne będą takie rzeczy jak:

– pożywienie (karma sucha i mokra dla psów i kotów),

– środki opatrunkowe i dezynfekcyjne,

– środki na odrobaczenie, środki przeciwpchelne,

– witaminy dla psów i kotów,

– wyposażenie dla zwierząt, np. smycze, obroże, szelki, drapaki, kuwety, żwirek dla kotów

– koce, ręczniki (ale nie pościel, gąbki, rzeczy, które zwierzęta drą na kawałki),

– budy,

– środki i narzędzia do utrzymania czystości,

– materiały budowlane (blacha, siatka, cement, żwir, lakiery, gwoździe, deski etc.)

 

37-712 Orzechowce 3

tel. 16 672 07 07  (najlepiej dzwonić do godziny 15.00)

e-mail: schr.orzechowce@gazeta.pl

 

 

Skontaktuj się z nami

e-mail:kudlate_serce@wp.pl

tel. 608 850 957

ul. Wyb. Jana Pawła II 76a/21

37-700 Przemyśl

Stowarzyszenie "Kudłate serce"

KRS: 0000644790

NIP: 795-253-93-07

REGON: 365819220

 

NR KONTA: 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887

Wpłaty zagraniczne:

Donations from other countries:

 

 

BIC (SWIFT) RCBWPLPW
IBAN PL 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave CMS. Ty też stwórz swoją darmową stronę www bez kodowania. Ta strona została stworzona za darmo w WebWave CMS. Strona stworzona w WebWave CMS. >>